Denner flyer: Thursday 24 Sept to Wednesday 30 Sept
Search it instead of flipping pages
The current Denner flyer runs from Thursday 24 Sept to Wednesday 30 Sept; the next one starts on Thursday 1 Oct (expected). Denner's weekly flyer is officially called the Denner Woche. Since 5 February 2026 the deals start on Thursday and run to Wednesday, the printed edition is distributed on Wednesday, and the digital version lives on denner.ch. The same offers sit in Rappn as a searchable live list, filtered by product, category, price and canton.
This week’s deals on one page: searchable by product.
LiveSee the 260 Denner dealsUp to 58% off · until Wed 30 SeptCanton: Zurich · updated 29 Sept
This week’s deals as a list: 260 at Denner, valid until Wednesday 30 Sept
Filter by category or search by product. The next Denner deals start on Thursday 1 Oct (expected).
Promotion week
Thu 24 Sept to Wed 30 Sept
New deals expected from Thu 1 Oct
Denner: new deals every Thursday, valid until Wednesday. Weekend deals Thursday to Sunday.
All Denner deals this week
For the canton of Zurich
24 deals
- −31%Vegan
Fresh spinach
CHF2.40was
3.50CHF 4.80/kg
until Wed 30 Sept
- −47%
Asia Gourmet Chicken Samosa
CHF2.95was
5.55CHF 18.44/kg
until Wed 30 Sept
- −35%
Leerdammer Original Cheese
CHF5.70was
8.80CHF 12.67/kg
until Wed 30 Sept
- −34%Vegan
Le Tradition
CHF1.95was
2.95CHF 5.42/kg
until Wed 30 Sept
- −39%Vegan
Ben's Original Long Grain Rice 2x1kg
CHF6.95was
11.30CHF 3.48/kg
until Wed 30 Sept
- −26%Vegan
Denner Sunflower Oil
CHF5.95was
8.00CHF 2.98/l
until Wed 30 Sept
- −48%
McVitie’s Digestives Original Biscuits
CHF4.95was
9.60CHF 6.19/kg
until Wed 30 Sept
- −50%Vegan
Vittel Still Mineral Water 6x1.5l
CHF3.25was
6.50CHF 0.36/l
until Wed 30 Sept
- −51%Vegan
Zolla Salice Salentino DOP
CHF39.95was
81.00CHF 8.88/l
until Wed 30 Sept
- −35%
Jütro Buttered Vegetables
CHF4.55was
6.95CHF 6.07/kg
until Wed 30 Sept
- −31%Vegan
Plums
CHF2.45was
3.55CHF 2.45/kg
- −46%
Fried fish fillet XXL
CHF6.50was
12.00CHF 15.48/kg
until Wed 30 Sept
- −33%
Fondue L’Original Gerber
CHF19.95was
29.90CHF 12.47/kg
until Wed 30 Sept
- −32%
Chocolate Croissant
CHF1.15was
1.70CHF 1.35/100 g
- −36%
Demae Ramen instant noodle soup
CHF4.15was
6.50CHF 8.30/kg
until Wed 30 Sept
- −25%
Hero Extra Jams
CHF2.95was
3.95CHF 19.67/kg
until Wed 30 Sept
- −48%
McVitie’s Digestives Milk Chocolate Biscuits
CHF5.95was
11.35CHF 9.41/kg
until Wed 30 Sept
- −50%Vegan
Pepsi Regular 6x1.5l
CHF6.25was
12.50CHF 0.69/l
until Wed 30 Sept
- −50%
Trivento Golden Reserve Cabernet Sauvignon
CHF74.70was
149.70CHF 16.60/l
until Wed 30 Sept
- −34%
Dr. Oetker Ristorante Tuna Pizza 2x355g
CHF7.90was
11.90CHF 11.13/kg
until Wed 30 Sept
- −24%Vegan
White Grapes
CHF1.95was
2.55CHF 1.95/kg
until Wed 30 Sept
- −41%
Suttero Tannenberg Schüblig Sausages
CHF9.90was
16.90CHF 23.57/kg
until Wed 30 Sept
- −31%
Fondue moitié-moitié Gerber
CHF10.95was
15.95CHF 13.69/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Cream tart with IP-SUISSE flour
CHF1.40was
2.00CHF 14.00/kg
until Wed 30 Sept
Search, filter by category, sort: free, no account needed.

Denner's weekly flyer is officially called the "Denner Woche". Since 5 February 2026 the weekly deals run Thursday to Wednesday, the printed edition is now distributed on Wednesday, and the digital version lives on denner.ch (source: Denner press release, February 2026). Prefer searching to flipping pages? A searchable live list filters the same offers by product, price and canton.
Sources checked regularly. Denner press release "Denner verschiebt Aktionsstart auf Donnerstag" (denner.ch, February 2026), denner.ch/aktionen, watson.ch and Blick. This week's exact prices are live in the Rappn app.
Rappn is an independent grocery price comparison app in Switzerland, with no commercial agreements with any retailer.
What is in the Denner flyer?
| Flyer section | Valid | What it covers |
|---|---|---|
| Weekly deals | Thursday to Wednesday | The classic price promotions on food, drinks and household goods |
| Percentage deals | during the promo week | Discounts such as "20% on all products of the pictured brands" |
| Weekend Knaller | Thursday to Sunday | Short promotions, four days instead of two since February 2026 |
| Wine deals | changing weekly | Rotating wines at promo prices, often heavily reduced |
The weekend Knaller is exactly where cross-checking pays off, because a Knaller price at Denner is not automatically the cheapest price of the week. The same product can be on promotion at another chain at the same time.
This is the Denner flyer as a searchable list: every current offer, filterable by category, price and canton, instead of flipping pages hoping to spot your product. Type a product to try it.
Search the Denner flyer instead of flipping it, freeFree, no account required · iOS & Android
Denner
Offers
Where do you find the official Denner flyer?
The first stop is denner.ch. It lists the current week's deals plus a section called "Aktionen ab Donnerstag" (deals from Thursday) with the upcoming offers. The following week can show up there before Wednesday, but Denner names no fixed online preview day (checked 25 September 2026). With some luck you can plan your shop before the new flyer reaches your letterbox.
- denner.ch: current and upcoming deals, including a page-through version of the Denner Woche.
- Denner app: all deals plus a deal alert (Aktionsalarm) for your favourite products (source: denner.ch).
- Newsletter and WhatsApp: Denner sends the new deals straight to your phone or inbox (source: denner.ch).
- Flyer portals: third-party sites republish the Denner Woche too, sometimes late or with outdated editions.
Does the printed Denner flyer still exist in 2026?
Yes. Denner is keeping the printed Denner Woche in 2026. Along with the new promotion rhythm, the distribution day moved: the printed edition is now delivered on Wednesday instead of Monday, one day before the deals start (source: Denner press release, February 2026). Whether it lands in your letterbox depends on your mailbox: households with a "no advertising" sticker generally do not receive unaddressed mailings. In that case the digital edition, the app and a searchable live list remain.
Deals now start on Thursday: the rhythm since February 2026
Until early February 2026, Denner deals ran Tuesday to Monday. Since 5 February 2026 they start on Thursday and run until Wednesday of the following week. Denner explains the move with shopping behaviour: more and more customers do their big shop between Thursday and Saturday (source: Denner press release, watson.ch, February 2026). Migros switched on the same day, and Coop has started its promotion week on Thursday since January 2025. All three big Swiss retailers now begin their promo weeks on the same weekday, which makes direct comparison easier than before.
Search instead of flip: why a live list is faster
A classic flyer is built for browsing, not for searching. If you want to know whether coffee, nappies or raclette cheese are on promotion this week, you click through page after page, and in the end you only know the Denner prices. A searchable live list turns that around: you type in the product, filter by category, price and canton, and see immediately whether the deal is worth it.
That is exactly what you can do in Rappn: the current Denner deals sit there as a searchable list next to the offers from Migros, Coop, Aldi, Lidl, Aligro and Otto's. In seconds you know whether another chain has the same product on offer this week. For an overview of all Swiss supermarket flyers, see the guide to Swiss supermarket flyers and leaflets, and for how Denner's promotion system works in detail, read our guide on how Denner deals work in Switzerland.
This week's Denner flyer, live and searchable
Weekly prices change every Thursday, so they are not in the guide text but live in the deals list on this page. The current offers from the Denner Woche are in the Rappn app, updated daily, with the current deals of the big Swiss supermarkets, 100% free and neutral. Start with the price comparison and check in Rappn whether another chain has the product from the Denner flyer on offer this week.
Updated: .
Why Rappn?
Rappn is an independent grocery price comparison app in Switzerland, with no commercial agreements with any retailer. Our comparisons are truly independent.
- 100% free: no subscription, no hidden costs
- Neutral: no commercial agreements with Migros, Coop, Aldi, Lidl, Denner, Aligro, or Otto’s
- Updated daily, as soon as the chains publish their deals
- The chains’ deals in one place: search, filter, compare, no account needed
Ready to save on groceries?
Install Rappn and compare for yourself this week. No account required.Scan the code, install Rappn and compare current offers. No account needed.
Built in Switzerland, for Switzerland
Frequently Asked Questions
When does the new Denner flyer come out?
Denner deals have started on Thursday since 5 February 2026 and run until Wednesday of the following week. The printed Denner Woche is now distributed on Wednesday, one day before the deals start (source: Denner press release, February 2026). Denner names no fixed online preview day.
Where can I see the Denner flyer online?
Officially on denner.ch: it lists the current deals and offers the Denner Woche as a page-through version. There is also the Denner app with a deal alert, plus a newsletter and a WhatsApp service. Searchable and compared with other chains, the same offers are in the Rappn app.
Does Denner still print a paper flyer?
Yes. Denner continues to distribute the printed Denner Woche in 2026, now on Wednesday instead of Monday, one day before the deals start (source: Denner press release, February 2026). Households with a "no advertising" sticker generally do not receive unaddressed mailings.
How long are the deals in the Denner flyer valid?
The weekly deals run from Thursday to Wednesday of the following week. The weekend Knaller runs from Thursday to Sunday, so four days instead of two since February 2026 (source: Denner press release).
Can I look at old Denner flyers?
Older editions of the Denner Woche sometimes appear on third-party flyer portals, but the promo prices in them are no longer valid. What matters for your shop is the current promo week, which you see on denner.ch or as a searchable live list in Rappn.




























