Denner deals this week · Wk 40 2026
247 Denner deals this week for the canton of Bern, most valid from Thu 1 Oct to Wed 7 Oct. New deals started today. The next deals are expected from Thu 8 Oct. Source: deals published by Denner, retrieved on 1 Oct 2026.
Beer at Denner · By product, compared across all chains: mineral water, beer, coffee, meat, diapers
Promotions only, not regular shelf prices.
- Deals
- 247
- Avg direct discount
- 33%
- Max direct discount
- 57%
Promotion week
Thu 1 Oct to Wed 7 Oct
new todayNew deals expected from Thu 8 Oct
Denner: new deals every Thursday, valid until Wednesday. Weekend deals Thursday to Sunday.
All Denner deals · Wk 40 2026
Prices for the canton of Bern, retrieved on 1 Oct 2026.
100 deals
- 3+ items −33%Vegan
Stimorol Spearmint 7x14g
CHF3.30was
4.95CHF 3.37/100 g
until Wed 7 Oct
- −50%Vegan
Evian Still mineral water 6x1.5l
CHF3.30was
6.60CHF 0.37/l
until Wed 7 Oct
- −50%
Private Reserve Malbec
CHF47.70was
95.70CHF 10.60/l
until Wed 7 Oct
- −30%
Findus Crack-Sticks
CHF7.35was
10.50CHF 15.31/kg
until Wed 7 Oct
- −46%
Nivea Cellular Luminous 630® intensive serum
CHF17.95was
32.95CHF 59.83/100 ml
until Wed 7 Oct
- −57%
Persil Universal Powder Detergent 4.95kg
CHF24.95was
57.35CHF 5.04/kg
until Wed 7 Oct
- Deal
Kaffeepflanze
CHF9.95
until Wed 7 Oct
- −34%
Denner Doraden Royal
CHF1.19was
1.79CHF 11.90/kg
until Wed 7 Oct
- −21%Vegan
Braeburn apples
CHF2.20was
2.80CHF 2.20/kg
until Wed 7 Oct
- −30%
Denner Rehschnitzel
CHF8.75was
12.50CHF 35.00/kg
until Wed 7 Oct
- −28%
Le Gruyère AOP Cave-Aged
CHF4.95was
6.85CHF 24.75/kg
until Wed 7 Oct
- −25%Vegan
Spelt Bread
CHF2.95was
3.95CHF 7.02/kg
until Wed 7 Oct
- −20%
Ovomaltine Wander Crunchy Cream Spread 2x400g
CHF7.80was
9.80CHF 9.75/kg
until Wed 7 Oct
- 3+ items −33%Vegan
Stimorol Wild Cherry 7x14g
CHF3.30was
4.95CHF 3.37/100 g
until Wed 7 Oct
- −47%Vegan
Rhäzünser Sparkling Mineral Water 6x1.5l
CHF3.95was
7.50CHF 0.44/l
until Wed 7 Oct
- −50%Vegan
Casa Giona Ripasso della Valpolicella DOC Superiore
CHF32.85was
65.70until Wed 7 Oct
- Deal
Hero Goulash Stew 420g
CHF4.40
CHF 10.48/kg
until Wed 7 Oct
- −43%
Le Petit Marseillais Organic Orange Blossom Shower Cream 3x250ml
CHF5.95was
10.35CHF 7.93/l
until Wed 7 Oct
- −54%
Omo Color Liquid Detergent
CHF25.95was
56.95CHF 5.24/l
until Wed 7 Oct
- −33%
Dr. Oetker Muffins
CHF4.15was
6.20CHF 10.92/kg
until Wed 7 Oct
- −21%Vegan
Carrots
CHF1.55was
1.95CHF 1.55/kg
until Wed 7 Oct
- −25%
Denner Fleischvögel
CHF7.50was
10.00CHF 14.42/kg
until Wed 7 Oct
- −27%
Nestlé Hirz Yogurt 6x180g
CHF4.80was
6.60CHF 4.44/kg
until Wed 7 Oct
- −25%
Gipfel
CHF0.45was
0.60CHF 0.75/100 g
until Wed 7 Oct
- −20%Organic
Thomy Bio Senf mild
CHF2.35was
2.95CHF 11.75/kg
until Wed 7 Oct
- −33%
Roland Bretzeli Classic 3x100g
CHF5.10was
7.65CHF 17.00/kg
until Wed 7 Oct
- −45%Vegan
Vittel Mineral Water
CHF11.95was
21.60CHF 1.00/l
until Wed 7 Oct
- −47%Vegan
Rosso Puglia IGP
CHF39.95was
75.00CHF 8.88/l
until Wed 7 Oct
- Deal
Vossko Dino & Friends chicken nuggets
CHF5.55
CHF 13.87/kg
until Wed 7 Oct
- −43%
Le Petit Marseillais Organic Sweet Almond Milk Shower Cream 3x250ml
CHF5.95was
10.35CHF 7.93/l
until Wed 7 Oct
- −54%
Omo Universal Liquid Detergent
CHF25.95was
56.95CHF 5.24/l
until Wed 7 Oct
- −33% Range-wide
auf alle Nestlé Cerealien im Einzelpack
across the range
until Wed 7 Oct
- Deal
Niklas Rahmchampignons
CHF3.95
CHF 9.88/kg
until Wed 7 Oct
- −25%
Silverstar Black Tiger Prawns
CHF19.95was
26.60CHF 24.94/kg
until Wed 7 Oct
- −25%
Jean-Louis Tomme à la Crème 3x100g
CHF4.40was
5.85CHF 14.67/kg
until Wed 7 Oct
- −20%
Thomy Senf mittelscharf
CHF2.00was
2.50CHF 10.00/kg
until Wed 7 Oct
- −33%
Kambly Goldfish Original 3x160g
CHF6.80was
10.20CHF 14.17/kg
until Wed 7 Oct
- −43%Vegan
Nestlé Nesquik cocoa powder 3x1kg
CHF16.95was
29.85CHF 5.65/kg
until Wed 7 Oct
- −42%Organic
Bio Château d’Escurac Médoc AOC
CHF62.70was
107.70CHF 13.93/l
until Wed 7 Oct
- −43%
Le Petit Marseillais Organic Vanilla Milk Shower Cream 3x250ml
CHF5.95was
10.35CHF 7.93/l
until Wed 7 Oct
- −53%
Finish Geschirrspülcaps Ultra All in 1
CHF12.95was
27.35CHF 0.24/pc
until Wed 7 Oct
- −28%
Château Arnaud Bordeaux Blanc
CHF53.70was
75.00CHF 11.93/l
until Wed 7 Oct
- Deal
Grischuna Rohschinken mit Zitrone
CHF4.90
CHF 49.00/kg
until Wed 7 Oct
- −24%
Denner Breakfast Bacon
CHF9.00was
11.80CHF 15.00/kg
until Wed 7 Oct
- −21%
Denner Whole Cream
CHF5.40was
6.80CHF 5.40/l
until Wed 7 Oct
- 2+ items −20%Vegan
Podravka Vegeta Spice Mix 500g
CHF3.60was
4.50CHF 7.20/kg
until Wed 7 Oct
- −26%
Pringles Hot Flamin' Cheese 160g
CHF2.45was
3.30CHF 15.31/kg
until Wed 7 Oct
- −42%Vegan
Nestea Black tea peach 6x1.5l
CHF6.95was
11.95CHF 0.77/l
until Wed 7 Oct
- −40%Vegan
Bordeaux Supérieur AOC
CHF53.70was
89.70CHF 11.93/l
until Wed 7 Oct
- −43%
Le Petit Marseillais Organic Pomegranate Shower Gel 3x250ml
CHF5.95was
10.35CHF 7.93/l
until Wed 7 Oct
- −52%
Finish Geschirrspülcaps Quantum All in 1
CHF12.95was
26.90CHF 0.20/pc
until Wed 7 Oct
- −51%
Finish Geschirrspülcaps Ultra Plus All in 1
CHF12.95was
26.30CHF 0.29/pc
until Wed 7 Oct
- −50%
Tempo Smart Toilet Paper
CHF13.25was
26.55CHF 1.10/pc
until Sun 4 Oct
- −50%
Plenty Original Kitchen towels 2-ply 16 rolls
CHF13.90was
27.80CHF 0.87/pc
until Wed 7 Oct
- −50%
Plenty Short & Smart Kitchen towels half sheet 16 rolls
CHF13.90was
27.80CHF 0.87/pc
until Wed 7 Oct
- −47%
Plenty Haushaltspapier Fun Design
CHF13.90was
26.05CHF 1.16/pc
until Wed 7 Oct
- −46%
Finish Geschirrspültabs Power All in 1
CHF12.95was
24.20CHF 0.18/pc
until Wed 7 Oct
- −46%
Finish Dishwasher Cleaner Lemon 250ml
CHF3.75was
6.95CHF 15.00/l
until Wed 7 Oct
- −46%
Finish Dishwasher Cleaner Regular 250ml
CHF3.75was
6.95CHF 15.00/l
until Wed 7 Oct
- −45%
Finish Rinse Aid Citrus 800ml
CHF4.95was
8.95CHF 6.19/l
until Wed 7 Oct
- −45%
Finish Rinse Aid Regular 800ml
CHF4.95was
8.95CHF 6.19/l
until Wed 7 Oct
- −42%
Nivea Q10 Expert Wrinkle Filler 15ml
CHF10.95was
18.95CHF 73.00/100 ml
until Wed 7 Oct
- −42%Vegan
Nestea Lemon 6x1.5l
CHF6.95was
11.95CHF 0.77/l
until Wed 7 Oct
- −42%Vegan
Schweppes Bitter Lemon 6x500ml
CHF6.95was
11.90CHF 2.32/l
until Wed 7 Oct
- −42%Vegan
Schweppes Citrus 6 x 50 cl
CHF6.95was
11.90CHF 2.32/l
until Wed 7 Oct
- −42%Vegan
Schweppes Indian Tonic 6x500ml
CHF6.95was
11.90CHF 2.32/l
until Wed 7 Oct
- −41%
Nivea Q10 Energy Anti-Wrinkle Night Cream 50ml
CHF9.95was
16.95CHF 19.90/100 ml
until Wed 7 Oct
- −41%
Nivea Q10 Energy Anti-Wrinkle Day Cream 50ml
CHF9.95was
16.95CHF 19.90/100 ml
until Wed 7 Oct
- −41%
Nivea Cellular Epigenetics Verjüngendes Serum
CHF12.95was
21.95CHF 86.33/100 ml
until Wed 7 Oct
- −40%Vegan
Sumol Pineapple drink 6x1.5l
CHF7.70was
12.90CHF 0.86/l
until Wed 7 Oct
- −40%Vegan
Sumol Orange Juice Drink 6x1.5l
CHF7.70was
12.90CHF 0.86/l
until Wed 7 Oct
- −40%
Mövenpick Kaffee Caffè Crema
CHF24.95was
41.80CHF 12.47/kg
until Wed 7 Oct
- −40%
Mövenpick Kaffee Der Himmlische
CHF24.95was
41.80CHF 12.47/kg
until Wed 7 Oct
- −40%
Sinalco Original 6x1.5l
CHF8.60was
14.40CHF 0.96/l
until Wed 7 Oct
- −40%Vegan
Elmer Citro
CHF8.25was
13.80CHF 0.92/l
until Wed 7 Oct
- −40%
Nivea Q10 Expert Dual Action Serum 30ml
CHF14.95was
24.95CHF 49.83/100 ml
until Wed 7 Oct
- −40%
Chanteclair Universal degreaser 2x750ml
CHF5.95was
9.90CHF 3.97/l
until Wed 7 Oct
- −39%Vegan
Gran Reserva Rioja DOCa
CHF83.70was
137.70CHF 18.60/l
until Wed 7 Oct
- −39%
Lenor Amethyst & Floral Bouquet Fabric Softener
CHF10.95was
17.90CHF 3.67/l
until Wed 7 Oct
- −39%
Lenor Coastal Flowers & Cypress Fabric Softener
CHF10.95was
17.90CHF 3.67/l
until Wed 7 Oct
- −39%
Lenor Orchid & Vanilla Fabric Softener
CHF10.95was
17.90CHF 3.67/l
until Wed 7 Oct
- −39%Organic
Bio Armonia Maremma DOC
CHF47.70was
77.70CHF 10.60/l
until Wed 7 Oct
- −37%
Mövenpick Kaffee Espresso
CHF24.95was
39.80CHF 12.47/kg
until Wed 7 Oct
- −37%
Los Pasos Sauvignon Blanc
CHF19.95was
31.50CHF 4.43/l
until Wed 7 Oct
- −37%
Nivea Men Gesichtspflege Creme Sensitive
CHF6.95was
10.95CHF 9.27/100 ml
until Wed 7 Oct
- −36%
Nivea 5-in-1 Nourishing Body Milk 2x400ml
CHF8.90was
13.90CHF 11.13/l
until Wed 7 Oct
- −34%Vegan
Moscato d'Asti DOCG
CHF35.40was
53.70CHF 7.87/l
until Wed 7 Oct
- −34%
Cuvée du Bailliage Villette AOC Lavaux
CHF53.70was
81.00CHF 12.79/l
until Wed 7 Oct
- −34%Vegan
Eptinger Blau Still mineral water 6x1.5l
CHF3.45was
5.20CHF 0.38/l
until Wed 7 Oct
- −34%Vegan
Eptinger Rot Sparkling mineral water 6x1.5l
CHF3.45was
5.20CHF 0.38/l
until Wed 7 Oct
- −34%Vegan
Ramseier Sparkling Apple Juice 6x1.5l
CHF10.95was
16.50CHF 1.22/l
until Wed 7 Oct
- −33%Vegan
Sanbittèr
CHF5.50was
8.25CHF 5.50/l
until Wed 7 Oct
- −33%
Feldschlösschen Bier Original
CHF12.50was
18.75CHF 2.53/l
until Wed 7 Oct
- −33%Vegan
Rosé Extra Dry Millesimato Prosecco DOC
CHF51.00was
76.20CHF 11.33/l
until Wed 7 Oct
- −33%Vegan
Vieux Murets Œil-de-Perdrix du Valais AOC Rosé Wine
CHF35.95was
53.70CHF 8.56/l
until Wed 7 Oct
- −32%Vegan
Corona Extra Birra in lattina 24x500ml
CHF35.90was
52.80CHF 2.99/l
until Wed 7 Oct
- −32%
Nivea Deo Spray Derma Control
CHF7.45was
10.90CHF 24.83/l
until Wed 7 Oct
- −32%
Nivea Men Deo Spray Derma Control
CHF7.45was
10.90CHF 24.83/l
until Wed 7 Oct
- −31%
Jean-René Germanier Johannisberg Chamoson AOC Valais
CHF65.70was
95.70CHF 14.60/l
until Wed 7 Oct
- −31%
Grande Réserve Brut Champagne AOC
CHF131.70was
191.70CHF 29.27/l
until Wed 7 Oct
About this page
The current list contains 247 deals at Denner for the canton of Bern. Most run from Thursday 1 Oct to Wednesday 7 Oct. The average direct discount is 33%, the highest 57%, counting only deals with a reference price. This page shows only current promotional offers, not regular shelf prices. Download the Rappn app to compare offers from the seven covered Swiss chains.
Promotional assortments differ by canton. Pick your own canton in the Rappn app (all 26, free).
- Independent
- Free
- 7 supermarkets
Compare Denner with other supermarkets
Other Swiss chains and their current weekly deals.
Ready to save on groceries?
Install Rappn and compare for yourself this week. No account required.Scan the code, install Rappn and compare current offers. No account needed.
Built in Switzerland, for Switzerland
FAQs about Denner
Which Denner deals are on this week?
As of 1 Oct 2026: 247 Denner deals this week for the canton of Bern, most valid from Thu 1 Oct to Wed 7 Oct. For example: Persil Color Powder Detergent 4.95kg at CHF 24.95, was 57.35; Black Angus Beef Entrecôte at CHF 2.95, was 5.99; Limited Edition Extra Dry Prosecco DOC at CHF 41.70, was 83.70. New deals started today. The next deals are expected from Thu 8 Oct.
When do new Denner offers come out?
Since 5 February 2026, Denner promotions start on Thursday and remain valid until Wednesday of the following week, in parallel with the Migros switch. The previous Tuesday start is no longer in use. Rappn updates the offers daily as Denner publishes them.
How long are Denner weekly offers valid?
Standard weekly promotions run for seven days, Thursday through Wednesday. The famous Denner Wochenend-Knaller now lasts four days (Thursday to Sunday) since February 2026, instead of just two as previously, with particularly steep discounts on selected products.
Are Denner offers the same online and in-store?
Yes. Weekly promotions apply at the same price across Denner’s stores, Denner Express, and the online shop. Offers that are valid online only carry their own label in Rappn.
Where can I find the Denner flyer?
Denner’s weekly flyer is officially called the "Denner Woche". Since February 2026 the printed edition is distributed on Wednesday, and the digital version is on denner.ch. The weekly deals run Thursday to Wednesday (source: Denner press release, February 2026).
Where can I see next week’s Denner deals?
The printed "Denner Woche" arrives on Wednesday inside the Migros-Magazin, and the new prices start on Thursday. Online the following week can appear earlier, but Denner names no fixed preview day.
Does Denner have a loyalty card?
No, Denner has no classic loyalty card and no points programme. It belongs to the Migros Group but does not take part in Cumulus; promotional prices apply directly at the till. In Rappn you see the Denner deals with price, discount and validity, no card needed.
Is Rappn independent from Denner?
Yes. Rappn has no commercial agreements with Denner, Migros, Coop, Aldi, Lidl, Aligro, or Otto’s. We earn nothing on the offers we display, and the app remains 100% free.
Denner guides
- Denner deals next week: how to preview the Folgewoche
- The Denner flyer this week: search it instead of flipping pages
- Denner loyalty card: there is none, here is how you still save
- Denner Switzerland Review 2026: Prices, Quality and When It’s Actually Worth It
- Denner vs Migros: Is the Discounter Actually Cheaper?
- Denner vs Aldi Switzerland: The Honest 2026 Comparison
Why Rappn?
Rappn is an independent grocery price comparison app in Switzerland, with no commercial agreements with any retailer. Our comparisons are truly independent.
- 100% free: no subscription, no hidden costs
- Neutral: no commercial agreements with Migros, Coop, Aldi, Lidl, Denner, Aligro, or Otto’s
- Updated daily, as soon as the chains publish their deals
- The chains’ deals in one place: search, filter, compare, no account needed




































































































