Denner deals this week · Wk 39 2026
259 Denner deals this week for the canton of Ticino, most valid from Thu 24 Sept to Wed 30 Sept. The next deals are expected from Thu 1 Oct. Source: deals published by Denner, retrieved on 28 Sept 2026.
Beer at Denner · By product, compared across all chains: mineral water, beer, coffee, meat, diapers
Promotions only, not regular shelf prices.
- Deals
- 259
- Avg direct discount
- 34%
- Max direct discount
- 58%
Promotion week
Thu 24 Sept to Wed 30 Sept
New deals expected from Thu 1 Oct
Denner: new deals every Thursday, valid until Wednesday. Weekend deals Thursday to Sunday.
All Denner deals · Wk 39 2026
Prices for the canton of Ticino, retrieved on 28 Sept 2026.
100 deals
- −33%
Caffè Latte Balance Emmi
CHF4.90was
7.35CHF 7.10/l
until Wed 30 Sept
- −33%
Emmi Caffè Latte Double Zero 3x230ml
CHF4.90was
7.35CHF 7.10/l
until Wed 30 Sept
- −33%
Colgate Total Original Toothpaste 3x75ml
CHF8.50was
12.75CHF 37.78/l
until Wed 30 Sept
- −33%
Lindt Lindor Milk Chocolate Bar
CHF31.60was
47.40CHF 26.33/kg
until Wed 30 Sept
- −33%
Nivea Men Fresh Energy Shower Gel
CHF9.35was
14.00CHF 9.35/l
until Wed 30 Sept
- −33%
Nivea Men Fresh Sport Shower Gel
CHF9.35was
14.00CHF 9.35/l
until Wed 30 Sept
- −33%
Nivea Creme Soft Caring Shower Gel
CHF9.35was
14.00CHF 9.35/l
until Wed 30 Sept
- −33%
Nivea Pflegedusche Orange
CHF9.35was
14.00CHF 9.35/l
until Wed 30 Sept
- −33%
Milka Nussini Chocolate Bars
CHF5.95was
8.90CHF 18.59/kg
until Wed 30 Sept
- −33%
Milka Oreo Original Chocolate Bars
CHF5.95was
8.90CHF 16.08/kg
until Wed 30 Sept
- −33%
Palmiers Maître Pâtissier
CHF7.50was
11.20CHF 10.42/kg
until Wed 30 Sept
- −33%Vegan
Red Bull Energy Drink 24x250ml
CHF23.95was
35.60CHF 3.99/l
until Wed 30 Sept
- −33%Vegan
Red Bull Energy Drink Sugarfree 24x250ml
CHF23.95was
35.60CHF 3.99/l
until Wed 30 Sept
- −32%
Colgate Fresh Gel Toothpaste 3x100ml
CHF6.60was
9.75CHF 22.00/l
until Wed 30 Sept
- −32%
Desperados Original 24x330ml
CHF7.45was
10.95until Wed 30 Sept
- −32%Vegan
Cave Saint-Georges Petite Arvine du Valais AOC White Wine
CHF89.70was
131.70CHF 19.93/l
until Wed 30 Sept
- −32%Vegan
Piano del Cerro Aglianico del Vulture DOC
CHF89.70was
131.70CHF 19.93/l
until Wed 30 Sept
- −31%Organic
Organic Sa' Solin Ripasso della Valpolicella DOC Superiore
CHF65.70was
95.10CHF 14.60/l
until Wed 30 Sept
- −31%Vegan
Blason de Bourgogne Chardonnay Bourgogne AOC
CHF53.70was
77.70CHF 11.93/l
until Wed 30 Sept
- −31%
Periquita Reserva Vinho Regional da Península de Setúbal
CHF57.90was
83.70CHF 12.87/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −30%
Sun 3 in 1 Rinse Aid
CHF4.10was
5.90CHF 8.20/l
until Wed 30 Sept
- −30%Vegan
Fontalta Rosato Terre Siciliane IGT
CHF16.50was
23.70CHF 3.67/l
until Wed 30 Sept
- −30%Vegan
Selvarossa Salice Salentino DOP Riserva
CHF77.70was
111.60CHF 17.27/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −30%
Sun Dishwasher Cleaner
CHF6.20was
8.90CHF 51.67/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Fisherman’s Friend Cherry
CHF4.60was
6.60CHF 46.00/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Fisherman’s Friend Eucalyptus-Menthol
CHF4.60was
6.60CHF 46.00/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Fisherman’s Friend Mint
CHF4.60was
6.60CHF 46.00/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Fisherman’s Friend Raspberry
CHF4.60was
6.60CHF 46.00/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
L’Oréal Elseve Hydra Hyaluronic 72h Moisturising Shampoo
CHF6.90was
9.90CHF 13.80/l
until Wed 30 Sept
- −30%
L’Oréal Elseve Hydra Hyaluronic 72h Moisture-Sealing Conditioner
CHF6.90was
9.90CHF 17.25/l
until Wed 30 Sept
- −30%
Ramseier Natural Apple Juice 6x1.5l
CHF12.35was
17.70CHF 1.37/l
until Wed 30 Sept
- −30%Vegan
Colgate Max White White Crystals Toothpaste 3x75ml
CHF7.85was
11.25CHF 34.89/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −30%
Sun Classic Lemon Dishwasher Powder
CHF6.95was
9.95CHF 6.62/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −30%
Sun Classic Lemon Dishwasher Tablets
CHF6.95was
9.95CHF 0.17/pc
until Wed 30 Sept
- −30%Vegan
Passéo Nero d’Avola/Perricone Sicilia DOC from slightly dried grapes
CHF41.70was
59.70CHF 9.27/l
until Wed 30 Sept
- −30%Vegan
Porta Leone Rosé Brut Millesimato Prosecco DOC
CHF41.70was
59.70CHF 9.27/l
until Wed 30 Sept
- −30%Vegan
Birra Moretti Sale di Mare beer 12x500ml
CHF19.50was
27.90CHF 3.25/l
until Wed 30 Sept
- −30%
La Semeuse Mocca Coffee
CHF19.50was
27.90 - −30%Vegan
La Semeuse Mocca Surfin coffee beans 2x500g
CHF19.50was
27.90CHF 19.50/kg
- −30%
Listerine Cool Mint Mild Mouthwash 2x500ml
CHF7.50was
10.70CHF 7.50/l
until Wed 30 Sept
- −30%
Listerine Fresh Mint Mouthwash 2x500ml
CHF7.50was
10.70CHF 7.50/l
until Wed 30 Sept
- −30%
Mouthwash Cool Mint Listerine
CHF7.50was
10.70CHF 7.50/l
until Wed 30 Sept
- −30%Vegan
Nectaflor Natural Delights Pistachios 500g
CHF6.95was
9.90CHF 13.90/kg
until Wed 30 Sept
- −29%Vegan
Villa Dierico Barolo DOCG
CHF59.70was
83.70CHF 13.27/l
until Wed 30 Sept
- −28%
Meridol Gum protection mouthwash 2x400ml
CHF9.95was
13.90CHF 12.44/l
until Wed 30 Sept
- −28%Vegan
Erdinger Weissbier 6x500ml
CHF9.95was
13.80CHF 3.32/l
until Wed 30 Sept
- −28%
Carpineto Vino Nobile di Montepulciano DOCG Riserva
CHF77.70was
107.70CHF 17.27/l
until Wed 30 Sept
- −27%Vegan
Tahuna Sauvignon Blanc
CHF41.70was
57.00CHF 9.27/l
until Wed 30 Sept
- −27%
Trapiche Vineyards Torrontés
CHF41.70was
57.00CHF 9.27/l
until Wed 30 Sept
- −27%Vegan
Sagres Mini Beer 24x250ml
CHF14.90was
20.30CHF 2.48/l
until Wed 30 Sept
- −25%
Lindt Double Milk Chocolate Bar 5x100g
CHF11.95was
16.00CHF 23.90/kg
until Wed 30 Sept
- −25%
Lindt Dark Chocolate Bar Crémant 49% 5x100g
CHF11.95was
16.00CHF 23.90/kg
until Wed 30 Sept
- −25%
Lindt Extra Milk Chocolate Bar 5x100g
CHF11.95was
16.00CHF 23.90/kg
until Wed 30 Sept
- −25%
Lindt Milk Chocolate Bar Salted Caramel 5x100g
CHF11.95was
16.00CHF 23.90/kg
until Wed 30 Sept
- −25%
Lindt Milk Chocolate with Hazelnuts Bar 5x100g
CHF11.95was
16.00CHF 23.90/kg
until Wed 30 Sept
- −25%
Lindt White Chocolate Bar 5x100g
CHF11.95was
16.00CHF 23.90/kg
until Wed 30 Sept
- −25%
Meridol Gum protection toothpaste 2x75ml
CHF7.70was
10.30CHF 51.33/l
until Wed 30 Sept
- −25%Vegan
Vinum Vitae Est Cannonau di Sardegna DOC Red Wine
CHF35.70was
47.70CHF 7.93/l
until Wed 30 Sept
- −25%
Heldenblut Dole du Valais AOC
CHF49.20was
65.70CHF 11.71/l
until Wed 30 Sept
- −25%Vegan
Hauts de Pavieres Crozes Hermitage AOP Red Wine
CHF71.70was
95.70CHF 15.93/l
until Wed 30 Sept
- −25%
Coca-Cola Classic
CHF6.30was
8.40CHF 4.20/l
until Wed 30 Sept
- −25%
Meridol Soft toothbrush 2
CHF6.45was
8.60CHF 3.23/pc
until Wed 30 Sept
- −24%
Tsarine Brut Champagne
CHF167.70was
221.70CHF 37.27/l
until Wed 30 Sept
- −24%
Lindt Chocoletti Milk Chocolate 5x100g
CHF14.95was
19.75CHF 29.90/kg
until Wed 30 Sept
- −24%
Lindt Lindor Dark Chocolate Bar 70% 5x100g
CHF14.95was
19.75CHF 29.90/kg
until Wed 30 Sept
- −24%
Emmi Caffè Latte Cappuccino 3x230ml
CHF4.90was
6.45CHF 7.10/l
until Wed 30 Sept
- −24%Vegan
Nectaflor Natural Delights Nut Mix 430g
CHF4.95was
6.50CHF 11.51/kg
until Wed 30 Sept
- −24%
Gally red blend AOC Valais 6x750ml
CHF77.70was
101.70CHF 17.27/l
until Wed 30 Sept
- −23%
Snacks
CHF7.20was
9.35until Wed 30 Sept
- −23%
Emmi Knusper Mix Choco Truffes Yoghurt
CHF0.85was
1.10CHF 5.67/kg
until Wed 30 Sept
- −23%
Emmi Knusper Mix Classic Yoghurt
CHF0.85was
1.10CHF 5.67/kg
until Wed 30 Sept
- −22%
Emmi Rice Pudding
CHF1.25was
1.60CHF 6.25/kg
until Wed 30 Sept
- −21%
Emmi Energy Milk High Protein
CHF2.25was
2.85CHF 6.82/l
until Wed 30 Sept
- −21%
Casal Garcia Vinho Verde Branco DOC 6x750ml
CHF32.70was
41.40CHF 7.27/l
until Wed 30 Sept
- −21%
Emmi Energy Milk High Protein Double Zero
CHF2.45was
3.10CHF 7.42/l
until Wed 30 Sept
- −21%
Colgate Max White Purple Reveal Toothpaste 2x75ml
CHF8.90was
11.20CHF 59.33/l
until Wed 30 Sept
- −21%
Emmi Bifidus Yoghurt Drink
CHF1.55was
1.95CHF 3.10/l
until Wed 30 Sept
- −21%
Grischuna Bündnerfleisch (Dried Beef) 100g
CHF6.20was
7.80CHF 62.00/kg
- −20%
Emmi Gala Double-Cream Fresh Cheese
CHF3.30was
4.15CHF 20.63/kg
until Wed 30 Sept
- −20%
Emmi Fromagerie Grated Sbrinz AOP
CHF2.15was
2.70CHF 17.92/kg
until Wed 30 Sept
- −20%Vegan
«C» Chablis AOC White Wine
CHF81.00was
101.70CHF 18.00/l
until Wed 30 Sept
- −20%
Le Parfait Liver Spread Original 2x200g
CHF5.90was
7.40CHF 14.75/kg
until Wed 30 Sept
- −20%
Le Parfait Chicken Spread 200g
CHF3.15was
3.95CHF 15.75/kg
until Wed 30 Sept
- −20%
Le Parfait Liver pâté Léger 200g
CHF3.15was
3.95CHF 15.75/kg
until Wed 30 Sept
- −20%
Le Parfait Liver pâté 300g
CHF3.95was
4.95CHF 13.17/kg
until Wed 30 Sept
- −20%
Le Parfait Tuna pâté 200g
CHF3.95was
4.95CHF 19.75/kg
until Wed 30 Sept
- −20%
Emmi Luzerner Rahmkäse
CHF5.35was
6.70CHF 22.29/kg
until Wed 30 Sept
- −20%Vegan
Vache d’Été Cinsault Rosé Wine
CHF38.10was
47.70CHF 8.47/l
until Wed 30 Sept
- −20%
Albert Lebrun Grand Cru Brut Champagne AOC
CHF143.70was
179.70CHF 31.93/l
until Wed 30 Sept
- −20%
Blanc battu Emmi
CHF2.00was
2.50CHF 5.00/kg
until Wed 30 Sept
- −20%
Emmi Aktifit Strawberry Yoghurt Drink
CHF3.80was
4.75CHF 9.74/l
until Wed 30 Sept
- −20%
Emmi Kaltbach Le Gruyère AOP Cheese
CHF5.60was
7.00CHF 25.45/kg
until Wed 30 Sept
- −15%
Château Morillon Saint-Émilion Grand Cru AOP
CHF65.70was
77.70CHF 14.60/l
until Wed 30 Sept
- Deal
Ölz Apple Strudel
CHF2.40
CHF 9.60/kg
until Wed 30 Sept
- Deal
Hug Classic Meringues
CHF3.95
CHF 39.50/kg
until Wed 30 Sept
- Deal
Hug Mini Meringues
CHF3.95
CHF 39.50/kg
until Wed 30 Sept
- Deal
Satay skewers BBQ Denner
CHF3.99
CHF 39.90/kg
until Wed 30 Sept
- Deal
Chocolate-Coated Raspberries
CHF4.30
CHF 30.71/kg
until Wed 30 Sept
- Deal
Grischuna Meat Platter for Raclette
CHF4.90
CHF 49.00/kg
until Wed 30 Sept
- Deal
Pur Duroc Burger
CHF4.95
CHF 19.80/kg
until Wed 30 Sept
About this page
The current list contains 259 deals at Denner for the canton of Ticino. Most run from Thursday 24 Sept to Wednesday 30 Sept. The average direct discount is 34%, the highest 58%, counting only deals with a reference price. This page shows only current promotional offers, not regular shelf prices. Download the Rappn app to compare offers from the seven covered Swiss chains.
Promotional assortments differ by canton. Pick your own canton in the Rappn app (all 26, free).
- Independent
- Free
- 7 supermarkets
Compare Denner with other supermarkets
Other Swiss chains and their current weekly deals.
Ready to save on groceries?
Install Rappn and compare for yourself this week. No account required.Scan the code, install Rappn and compare current offers. No account needed.
Built in Switzerland, for Switzerland
FAQs about Denner
Which Denner deals are on this week?
As of 28 Sept 2026: 259 Denner deals this week for the canton of Ticino, most valid from Thu 24 Sept to Wed 30 Sept. For example: L’Oréal Age Perfect Pro-Calcium Strengthening Day Care at CHF 9.95, was 23.95; Sun Classic Lemon Dishwasher Tablets at CHF 29.95, was 69.65; Zolla Salice Salentino DOP at CHF 39.95, was 81.00. The next deals are expected from Thu 1 Oct.
When do new Denner offers come out?
Since 5 February 2026, Denner promotions start on Thursday and remain valid until Wednesday of the following week, in parallel with the Migros switch. The previous Tuesday start is no longer in use. Rappn updates the offers daily as Denner publishes them.
How long are Denner weekly offers valid?
Standard weekly promotions run for seven days, Thursday through Wednesday. The famous Denner Wochenend-Knaller now lasts four days (Thursday to Sunday) since February 2026, instead of just two as previously, with particularly steep discounts on selected products.
Are Denner offers the same online and in-store?
Yes. Weekly promotions apply at the same price across Denner’s stores, Denner Express, and the online shop. Offers that are valid online only carry their own label in Rappn.
Where can I find the Denner flyer?
Denner’s weekly flyer is officially called the "Denner Woche". Since February 2026 the printed edition is distributed on Wednesday, and the digital version is on denner.ch. The weekly deals run Thursday to Wednesday (source: Denner press release, February 2026).
Where can I see next week’s Denner deals?
The printed "Denner Woche" arrives on Wednesday inside the Migros-Magazin, and the new prices start on Thursday. Online the following week can appear earlier, but Denner names no fixed preview day.
Does Denner have a loyalty card?
No, Denner has no classic loyalty card and no points programme. It belongs to the Migros Group but does not take part in Cumulus; promotional prices apply directly at the till. In Rappn you see the Denner deals with price, discount and validity, no card needed.
Is Rappn independent from Denner?
Yes. Rappn has no commercial agreements with Denner, Migros, Coop, Aldi, Lidl, Aligro, or Otto’s. We earn nothing on the offers we display, and the app remains 100% free.
Denner guides
- Denner deals next week: how to preview the Folgewoche
- The Denner flyer this week: search it instead of flipping pages
- Denner loyalty card: there is none, here is how you still save
- Denner Switzerland Review 2026: Prices, Quality and When It’s Actually Worth It
- Denner vs Migros: Is the Discounter Actually Cheaper?
- Denner vs Aldi Switzerland: The Honest 2026 Comparison
Why Rappn?
Rappn is an independent grocery price comparison app in Switzerland, with no commercial agreements with any retailer. Our comparisons are truly independent.
- 100% free: no subscription, no hidden costs
- Neutral: no commercial agreements with Migros, Coop, Aldi, Lidl, Denner, Aligro, or Otto’s
- Updated daily, as soon as the chains publish their deals
- The chains’ deals in one place: search, filter, compare, no account needed




































































































