Denner deals this week · Wk 39 2026
259 Denner deals this week for the canton of Ticino, most valid from Thu 24 Sept to Wed 30 Sept. The next deals are expected from Thu 1 Oct. Source: deals published by Denner, retrieved on 28 Sept 2026.
Beer at Denner · By product, compared across all chains: mineral water, beer, coffee, meat, diapers
Promotions only, not regular shelf prices.
- Deals
- 259
- Avg direct discount
- 34%
- Max direct discount
- 58%
Promotion week
Thu 24 Sept to Wed 30 Sept
New deals expected from Thu 1 Oct
Denner: new deals every Thursday, valid until Wednesday. Weekend deals Thursday to Sunday.
All Denner deals · Wk 39 2026
Prices for the canton of Ticino, retrieved on 28 Sept 2026.
100 deals
- −27%
Chocolate croissant
CHF0.80was
1.10CHF 1.14/100 g
- −30%
Spaghetti Al Bronzo Barilla
CHF5.85was
8.40CHF 3.90/kg
until Wed 30 Sept
- −20%Vegan
Le Parfait Vegetable Spread 200g
CHF3.15was
3.95CHF 15.75/kg
until Wed 30 Sept
- −41%
Milka Mmmax Nussini Chocolate Bar
CHF11.95was
20.25CHF 14.75/kg
until Wed 30 Sept
- −47%
Coca-Cola Zero Sugar 12 x 50 cl
CHF9.90was
18.60CHF 1.65/l
until Wed 30 Sept
- −50%Vegan
Epicuro 30th Anniversary Puglia IGP Wine
CHF47.40was
94.80CHF 10.53/l
until Wed 30 Sept
- −31%
Lasagne Verdi Bolognese Findus
CHF10.50was
15.20CHF 8.75/kg
until Wed 30 Sept
- −51%
Palmolive Naturals Coconut & Milk Shower Cream 3x250ml
CHF4.95was
10.20CHF 6.60/l
until Wed 30 Sept
- −52%
Energizer Max Batteries AA/LR6 12
CHF12.95was
26.85CHF 1.08/pc
until Wed 30 Sept
- −30%
Purina Friskies Picnic Variety Dog Treats
CHF1.75was
2.50CHF 17.50/kg
until Wed 30 Sept
- −20%
Potatoes
CHF2.99was
3.75CHF 1.20/kg
until Wed 30 Sept
- −32%
Suttero Camembert salami 150g
CHF5.50was
8.10CHF 36.67/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Brazzale Smoked Scamorza
CHF3.45was
4.95CHF 13.80/kg
until Wed 30 Sept
- −28%
Divella Tagliatelle Nests
CHF5.65was
7.80CHF 2.83/kg
until Wed 30 Sept
- −41%
Milka Mmmax Oreo Chocolate Bar
CHF11.95was
20.25CHF 13.28/kg
until Wed 30 Sept
- −46%Vegan
Volvic Iced tea peach 6x1.5l
CHF6.95was
12.90CHF 0.77/l
until Wed 30 Sept
- −50%
Vigne Vecchie Leggenda Primitivo di Manduria DOP
CHF97.50was
195.00CHF 21.67/l
until Wed 30 Sept
- −27%
Mmmh Crispy Chicken Bites
CHF6.95was
9.50CHF 17.38/kg
until Wed 30 Sept
- −51%
Palmolive Naturals Milk & Honey Shower Cream 3x250ml
CHF4.95was
10.20CHF 6.60/l
until Wed 30 Sept
- −50%
Dash Alpine Fresh Color Detergent
CHF15.95was
31.90CHF 3.54/l
until Wed 30 Sept
- −30%
Purina Friskies Deli Bon Dog Treats
CHF2.45was
3.50CHF 18.85/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Findus Bordelaise Baked Fish Fillet
CHF13.00was
18.60CHF 17.11/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Lovely Whole Milk 6x1l
CHF7.75was
11.10CHF 1.29/l
- −20%
Mmmh Cured Ham Tortellini
CHF7.55was
9.45CHF 9.44/kg
until Wed 30 Sept
- −41%
Milka Mmmax Peanut Caramel Chocolate Bar
CHF11.95was
20.25CHF 14.43/kg
until Wed 30 Sept
- −46%Vegan
Volvic Iced tea lemon 6x1.5l
CHF6.95was
12.90CHF 0.77/l
until Wed 30 Sept
- −48%Vegan
Desperados Original Tequila Flavored Beer 24x500ml
CHF29.95was
57.60CHF 2.50/l
until Wed 30 Sept
- Deal
Elfer Crispy Rösti Toast
CHF5.95
CHF 14.88/kg
until Wed 30 Sept
- −51%
Palmolive Naturals Olive & Milk Shower Cream 3x250ml
CHF4.95was
10.20CHF 6.60/l
until Wed 30 Sept
- −50%
Dash Alpine Fresh Universal Detergent
CHF15.95was
31.90CHF 3.54/l
until Wed 30 Sept
- −30%
Purina Friskies Dog Food in Jelly
CHF5.25was
7.50CHF 5.15/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Ferrarini Cooked Ham
CHF6.95was
9.90CHF 34.75/kg
until Wed 30 Sept
- −29%
Danone Oîkos Yoghurt
CHF2.95was
4.15CHF 6.41/kg
- −20%
Mmmh Porcini Tortelloni
CHF7.55was
9.45CHF 9.44/kg
until Wed 30 Sept
- −40%
Milka Daim Chocolate Bar
CHF5.95was
9.90CHF 20.52/kg
until Wed 30 Sept
- −46%Vegan
Volvic Green iced tea mint 6x1.5l
CHF6.95was
12.90CHF 0.77/l
until Wed 30 Sept
- −48%
Marnato Amarone della Valpolicella DOCG 6x750ml
CHF74.70was
143.40CHF 16.60/l
until Wed 30 Sept
- Deal
Sushi 4YOU Box Aya
CHF7.50
CHF 19.74/kg
until Wed 30 Sept
- −50%
Garnier Skin Active Hautklar Anti-Spot Wash Gel
CHF3.95was
7.95until Wed 30 Sept
- −45%
Hakle Toilet Paper Chamomile
CHF15.95was
29.20CHF 0.66/pc
until Wed 30 Sept
- −30%
Purina Friskies Dog Food in Gravy
CHF5.25was
7.50CHF 5.15/kg
until Wed 30 Sept
- −29%
Denner Pork Sausages
CHF9.90was
14.00CHF 9.90/kg
until Wed 30 Sept
- −29%
Le Gruyère AOP Cheese
CHF5.70was
8.00CHF 15.00/kg
until Wed 30 Sept
- −37%
Wernli Jura Wafer Original 4x250g
CHF9.95was
15.80CHF 9.95/kg
until Wed 30 Sept
- −40%Vegan
Schweppes Bitter Lemon 6x1l
CHF11.30was
18.95CHF 1.88/l
until Wed 30 Sept
- −45%
Venta Mazarrón Tempranillo Vino de la Tierra de Castilla y León
CHF59.70was
109.50CHF 13.27/l
until Wed 30 Sept
- −50%
L'Oréal Men Expert Pure Carbon Face Scrub
CHF3.95was
7.95CHF 39.50/l
until Wed 30 Sept
- −42%
Hakle Toilet Paper Soft & Clean
CHF16.95was
29.20CHF 0.71/pc
until Wed 30 Sept
- −27%
Purina Friskies Mini Menu Dog Food
CHF4.55was
6.20CHF 3.03/kg
until Wed 30 Sept
- −21%
Le Parfait Liver pâté 4x25g
CHF2.45was
3.10CHF 24.50/kg
until Wed 30 Sept
- −50%
L’Oréal Men Expert Hydra Energy 24h Anti-Fatigue Moisturizer
CHF6.45was
12.95CHF 12.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −50%
L’Oréal Revitalift Laser X3 Anti-Age Intensive Day Care
CHF12.45was
24.95CHF 24.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −50%
L’Oréal Revitalift Filler Eye Serum
CHF12.95was
25.95CHF 64.75/100 ml
until Wed 30 Sept
- −50%
L’Oréal Revitalift Filler Anti-Ageing Night Care
CHF13.45was
26.95CHF 26.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −50%
L’Oréal Revitalift Filler Anti-Age Day Care
CHF13.45was
26.95CHF 26.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −50%
L’Oréal Revitalift Filler Anti-Wrinkle Serum
CHF13.95was
27.95CHF 46.50/100 ml
until Wed 30 Sept
- −49%Vegan
L'Oréal Elseve Color Vive Shampoo 1l
CHF9.90was
19.60CHF 9.90/l
until Wed 30 Sept
- −46%
Garnier Ultra Doux Honey Treasures Restoring Shampoo
CHF8.95was
16.50CHF 8.95/l
until Wed 30 Sept
- −45%
Colgate Dentagard Original Toothpaste
CHF6.40was
11.70CHF 16.00/l
until Wed 30 Sept
- −45%Vegan
Calanda Radler Lemon 24x500ml
CHF26.95was
49.20CHF 2.25/l
until Wed 30 Sept
- −44%Vegan
Birra Moretti Lager beer 24x330ml
CHF19.95was
35.85CHF 2.52/l
until Wed 30 Sept
- −43%Vegan
Heineken Premium Beer 24x250ml
CHF16.95was
29.80CHF 2.82/l
until Wed 30 Sept
- −43%
Garnier Skin Active All in 1 Micellar Cleansing Water
CHF7.95was
13.90CHF 11.36/l
until Wed 30 Sept
- −42%
Garnier Skin Active Vitamin C Glow Booster Serum
CHF10.95was
18.95CHF 36.50/100 ml
until Wed 30 Sept
- −42%Vegan
Sagres Beer 24x330ml
CHF15.95was
27.60CHF 2.01/l
until Wed 30 Sept
- −42%
Garnier Skin Active Hyaluron Aloe Gel-Cream Day Care
CHF6.95was
11.95CHF 13.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −42%
Garnier Skin Active Hydra Booster Hyaluron Aloe Gel-Cream Night Care
CHF6.95was
11.95CHF 13.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −41%
Jacopo Biondi Santi Sassoalloro Rosso Toscana IGT
CHF84.00was
143.40CHF 18.67/l
until Wed 30 Sept
- −41%
Condado de Haza Crianza 750ml
CHF81.00was
137.70CHF 18.00/l
until Wed 30 Sept
- −41%
L’Oréal Age Perfect Moisturizing Night Care
CHF9.95was
16.90CHF 19.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −41%
L’Oréal Age Perfect Firming Day Care
CHF9.95was
16.90CHF 19.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −41%
L’Oréal Elseve Extraordinary Oil Shampoo
CHF5.85was
9.90CHF 11.70/l
until Wed 30 Sept
- −41%
L’Oréal Elseve Extraordinary Oil Conditioner
CHF5.85was
9.90CHF 14.62/l
until Wed 30 Sept
- −41%
Garnier Skin Active Hydra Bomb Eye Sheet Mask with Orange Extract
CHF1.75was
2.95until Wed 30 Sept
- −41%
Garnier Skin Active Hydra Bomb Sakura Extract Sheet Mask
CHF1.75was
2.95until Wed 30 Sept
- −41%
Garnier Skin Active Vitamin C Glow Booster Sheet Mask
CHF1.75was
2.95CHF 6.25/100 g
until Wed 30 Sept
- −41%
Garnier Hautklar Pimple Patches
CHF6.50was
10.95CHF 0.30/pc
until Wed 30 Sept
- −40%Vegan
Schweppes Indian Tonic 6x1l
CHF11.30was
18.95CHF 1.88/l
until Wed 30 Sept
- −40%
L’Oréal Elseve Hydra Hyaluronic 72h Moisturising Mask
CHF5.95was
9.95CHF 19.83/l
until Wed 30 Sept
- −40%
Vezzo Brut Prosecco DOC
CHF35.70was
59.70CHF 7.93/l
until Wed 30 Sept
- −40%
Garnier Skin Active Vitamin C 2 in 1 Glow Booster Serum
CHF9.55was
15.95CHF 19.10/100 ml
until Wed 30 Sept
- −40%Vegan
Malbec Reserve red wine
CHF53.70was
89.70CHF 11.93/l
until Wed 30 Sept
- −40%
Badoux Il Geco Rosso Vin de Pays
CHF48.60was
81.00CHF 10.80/l
until Wed 30 Sept
- −38%
Zonnewyn Chenin Blanc
CHF12.95was
21.00CHF 2.88/l
until Wed 30 Sept
- −37%
Garnier Fructis Hair Food Banana Hair Mask
CHF5.95was
9.50CHF 14.88/l
until Wed 30 Sept
- −37%Vegan
Epicuro Rosato Puglia IGP
CHF29.95was
47.70CHF 6.66/l
until Wed 30 Sept
- −37%
Incarom Original Coffee
CHF11.95was
18.90CHF 14.94/kg
until Wed 30 Sept
- −37%
Lindt Gold Milk Chocolate Bar
CHF19.95was
31.50CHF 22.17/kg
until Wed 30 Sept
- −37%
Lindt Gold Milk Chocolate with Hazelnuts Bar 3x300g
CHF19.95was
31.50CHF 22.17/kg
until Wed 30 Sept
- −35%
Meridol Gum Protection + Whitening Toothpaste 2x75ml
CHF7.70was
11.90CHF 51.33/l
until Wed 30 Sept
- −35%
Airwaves Blackcurrant Dragées
CHF7.95was
12.25CHF 40.56/kg
until Wed 30 Sept
- −35%
Airwaves Menthol Eucalyptus Dragées
CHF7.95was
12.25CHF 40.56/kg
until Wed 30 Sept
- −34%
Nivea Ultra Strong Hairspray 2x250ml
CHF6.50was
9.90CHF 13.00/l
until Wed 30 Sept
- −34%
Styling Mousse Ultra Strong Nivea
CHF6.50was
9.90CHF 21.67/l
until Wed 30 Sept
- −34%Vegan
Calanda Radler Lemon 24x330ml
CHF22.40was
34.00CHF 2.83/l
until Wed 30 Sept
- −34%
Contrex 6x1.5l
CHF4.95was
7.50CHF 0.55/l
until Wed 30 Sept
- −34%
Nivea Men Strong Power Shampoo
CHF7.85was
11.85CHF 10.47/l
until Wed 30 Sept
- −34%
Nivea Classic Care Shampoo 3x250ml
CHF7.85was
11.85CHF 10.47/l
until Wed 30 Sept
- −33%
Le Muzot Réserve Cuvée Rouge du Valais AOC
CHF59.70was
89.70CHF 13.27/l
until Wed 30 Sept
- −33%
Three Finger Jack Old Vine Zinfandel Lodi
CHF59.70was
89.70CHF 13.27/l
until Wed 30 Sept
About this page
The current list contains 259 deals at Denner for the canton of Ticino. Most run from Thursday 24 Sept to Wednesday 30 Sept. The average direct discount is 34%, the highest 58%, counting only deals with a reference price. This page shows only current promotional offers, not regular shelf prices. Download the Rappn app to compare offers from the seven covered Swiss chains.
Promotional assortments differ by canton. Pick your own canton in the Rappn app (all 26, free).
- Independent
- Free
- 7 supermarkets
Compare Denner with other supermarkets
Other Swiss chains and their current weekly deals.
Ready to save on groceries?
Install Rappn and compare for yourself this week. No account required.Scan the code, install Rappn and compare current offers. No account needed.
Built in Switzerland, for Switzerland
FAQs about Denner
Which Denner deals are on this week?
As of 28 Sept 2026: 259 Denner deals this week for the canton of Ticino, most valid from Thu 24 Sept to Wed 30 Sept. For example: L’Oréal Age Perfect Pro-Calcium Strengthening Day Care at CHF 9.95, was 23.95; Sun Classic Lemon Dishwasher Tablets at CHF 29.95, was 69.65; Zolla Salice Salentino DOP at CHF 39.95, was 81.00. The next deals are expected from Thu 1 Oct.
When do new Denner offers come out?
Since 5 February 2026, Denner promotions start on Thursday and remain valid until Wednesday of the following week, in parallel with the Migros switch. The previous Tuesday start is no longer in use. Rappn updates the offers daily as Denner publishes them.
How long are Denner weekly offers valid?
Standard weekly promotions run for seven days, Thursday through Wednesday. The famous Denner Wochenend-Knaller now lasts four days (Thursday to Sunday) since February 2026, instead of just two as previously, with particularly steep discounts on selected products.
Are Denner offers the same online and in-store?
Yes. Weekly promotions apply at the same price across Denner’s stores, Denner Express, and the online shop. Offers that are valid online only carry their own label in Rappn.
Where can I find the Denner flyer?
Denner’s weekly flyer is officially called the "Denner Woche". Since February 2026 the printed edition is distributed on Wednesday, and the digital version is on denner.ch. The weekly deals run Thursday to Wednesday (source: Denner press release, February 2026).
Where can I see next week’s Denner deals?
The printed "Denner Woche" arrives on Wednesday inside the Migros-Magazin, and the new prices start on Thursday. Online the following week can appear earlier, but Denner names no fixed preview day.
Does Denner have a loyalty card?
No, Denner has no classic loyalty card and no points programme. It belongs to the Migros Group but does not take part in Cumulus; promotional prices apply directly at the till. In Rappn you see the Denner deals with price, discount and validity, no card needed.
Is Rappn independent from Denner?
Yes. Rappn has no commercial agreements with Denner, Migros, Coop, Aldi, Lidl, Aligro, or Otto’s. We earn nothing on the offers we display, and the app remains 100% free.
Denner guides
- Denner deals next week: how to preview the Folgewoche
- The Denner flyer this week: search it instead of flipping pages
- Denner loyalty card: there is none, here is how you still save
- Denner Switzerland Review 2026: Prices, Quality and When It’s Actually Worth It
- Denner vs Migros: Is the Discounter Actually Cheaper?
- Denner vs Aldi Switzerland: The Honest 2026 Comparison
Why Rappn?
Rappn is an independent grocery price comparison app in Switzerland, with no commercial agreements with any retailer. Our comparisons are truly independent.
- 100% free: no subscription, no hidden costs
- Neutral: no commercial agreements with Migros, Coop, Aldi, Lidl, Denner, Aligro, or Otto’s
- Updated daily, as soon as the chains publish their deals
- The chains’ deals in one place: search, filter, compare, no account needed




































































































