Denner deals this week · Wk 39 2026
259 Denner deals this week for the canton of Ticino, most valid from Thu 24 Sept to Wed 30 Sept. The next deals are expected from Thu 1 Oct. Source: deals published by Denner, retrieved on 28 Sept 2026.
Beer at Denner · By product, compared across all chains: mineral water, beer, coffee, meat, diapers
Promotions only, not regular shelf prices.
- Deals
- 259
- Avg direct discount
- 34%
- Max direct discount
- 58%
Promotion week
Thu 24 Sept to Wed 30 Sept
New deals expected from Thu 1 Oct
Denner: new deals every Thursday, valid until Wednesday. Weekend deals Thursday to Sunday.
Biggest discounts this week
Direct price cuts, sorted by discount, at most two per category.
- −58%
L’Oréal Age Perfect Pro-Calcium Strengthening Day Care
CHF9.95was
23.95CHF 19.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −57%
Sun Classic Lemon Dishwasher Tablets
CHF29.95was
69.65CHF 0.11/pc
until Wed 30 Sept
- −51%Vegan
Zolla Salice Salentino DOP
CHF39.95was
81.00CHF 8.88/l
until Wed 30 Sept
- −50%Vegan
Vittel Still Mineral Water 6x1.5l
CHF3.25was
6.50CHF 0.36/l
until Wed 30 Sept
- −48%
McVitie’s Digestives Original Biscuits
CHF4.95was
9.60CHF 6.19/kg
until Wed 30 Sept
- −48%
Felix As Good As It Looks Cat Food
CHF14.90was
28.70CHF 3.98/kg
until Wed 30 Sept
- −47%
Asia Gourmet Chicken Samosa
CHF2.95was
5.55CHF 18.44/kg
until Wed 30 Sept
- −39%Vegan
Ben's Original Long Grain Rice 2x1kg
CHF6.95was
11.30CHF 3.48/kg
until Wed 30 Sept
- −35%
Leerdammer Original Cheese
CHF5.70was
8.80CHF 12.67/kg
until Wed 30 Sept
- −35%
Jütro Buttered Vegetables
CHF4.55was
6.95CHF 6.07/kg
until Wed 30 Sept
All Denner deals · Wk 39 2026
Prices for the canton of Ticino, retrieved on 28 Sept 2026.
The strongest deals in each category. Pick a category to see them all.
Fruit & veg6
- −31%Vegan
Fresh spinach
CHF2.40was
3.50CHF 4.80/kg
until Wed 30 Sept
- −31%Vegan
Plums
CHF2.45was
3.55CHF 2.45/kg
- −24%Vegan
White Grapes
CHF1.95was
2.55CHF 1.95/kg
until Wed 30 Sept
- −22%Vegan
Mmmh Gardener's Salad
CHF1.25was
1.60CHF 5.00/kg
until Wed 30 Sept
- −21%
Hokkaido Pumpkin
CHF2.25was
2.85CHF 2.25/kg
until Wed 30 Sept
Meat & fish23
- −46%
Fried fish fillet XXL
CHF6.50was
12.00CHF 15.48/kg
until Wed 30 Sept
- −41%
Suttero Tannenberg Schüblig Sausages
CHF9.90was
16.90CHF 23.57/kg
until Wed 30 Sept
- −38%
Black Angus Beef Fillet
CHF4.79was
7.70CHF 47.90/kg
until Wed 30 Sept
- −34%
Denner Boiling Bacon
CHF9.90was
14.90CHF 12.38/kg
until Wed 30 Sept
- −32%
Suttero Camembert salami 150g
CHF5.50was
8.10CHF 36.67/kg
until Wed 30 Sept
Dairy & eggs18
- −33%
Fondue L’Original Gerber
CHF19.95was
29.90CHF 12.47/kg
until Wed 30 Sept
- −31%
Fondue moitié-moitié Gerber
CHF10.95was
15.95CHF 13.69/kg
until Wed 30 Sept
- −31%
Emmi Raclette Selection
CHF7.55was
10.95CHF 18.88/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Mozzarella Emmi
CHF5.50was
7.90CHF 9.17/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Brazzale Smoked Scamorza
CHF3.45was
4.95CHF 13.80/kg
until Wed 30 Sept
Bread & bakery5
- −34%Vegan
Le Tradition
CHF1.95was
2.95CHF 5.42/kg
until Wed 30 Sept
- −32%
Chocolate Croissant
CHF1.15was
1.70CHF 1.35/100 g
- −30%
Cream tart with IP-SUISSE flour
CHF1.40was
2.00CHF 14.00/kg
until Wed 30 Sept
- −29%Vegan
Sils pretzel with salt
CHF0.50was
0.70CHF 5.00/kg
until Wed 30 Sept
- −27%
Chocolate croissant
CHF0.80was
1.10CHF 1.14/100 g
Pasta, rice & cereals8
- −36%
Demae Ramen instant noodle soup
CHF4.15was
6.50CHF 8.30/kg
until Wed 30 Sept
- −36%
Nissin Demae Ramen instant noodle soup 5x100g
CHF4.15was
6.50CHF 8.30/kg
until Wed 30 Sept
- −36%
Nissin Instant Noodle Soup Demae Ramen
CHF4.15was
6.50CHF 8.30/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Spaghetti Al Bronzo Barilla
CHF5.85was
8.40CHF 3.90/kg
until Wed 30 Sept
- −28%
Divella Tagliatelle Nests
CHF5.65was
7.80CHF 2.83/kg
until Wed 30 Sept
Pantry & spices5
- −26%Vegan
Denner Sunflower Oil
CHF5.95was
8.00CHF 2.98/l
until Wed 30 Sept
- −25%
Hero Extra Jams
CHF2.95was
3.95CHF 19.67/kg
until Wed 30 Sept
- −24%
Hero Delicia Zero Apricot Jam 300g
CHF3.50was
4.60CHF 11.67/kg
until Wed 30 Sept
- −24%
Hero Delicia Zero Strawberry Jam 300g
CHF3.50was
4.60CHF 11.67/kg
until Wed 30 Sept
- −20%Vegan
Le Parfait Vegetable Spread 200g
CHF3.15was
3.95CHF 15.75/kg
until Wed 30 Sept
Snacks & sweets36
- −48%
McVitie’s Digestives Milk Chocolate Biscuits
CHF5.95was
11.35CHF 9.41/kg
until Wed 30 Sept
- −46%
Cailler Napolitains Assortment 1000g
CHF24.95was
45.95CHF 24.95/kg
until Wed 30 Sept
- −43%
Toblerone Milk Chocolate 8x100g
CHF14.95was
26.40CHF 18.69/kg
until Wed 30 Sept
- −41%
Milka Mmmax Nussini Chocolate Bar
CHF11.95was
20.25CHF 14.75/kg
until Wed 30 Sept
- −41%
Milka Mmmax Oreo Chocolate Bar
CHF11.95was
20.25CHF 13.28/kg
until Wed 30 Sept
Drinks23
- −50%Vegan
Pepsi Regular 6x1.5l
CHF6.25was
12.50CHF 0.69/l
until Wed 30 Sept
- −50%Vegan
Pepsi Zero Sugar 6x1.5l
CHF6.25was
12.50CHF 0.69/l
until Wed 30 Sept
- −47%Vegan
Coca-Cola Classic 12x500ml
CHF9.90was
18.60CHF 1.65/l
until Wed 30 Sept
- −47%
Coca-Cola Zero Sugar 12 x 50 cl
CHF9.90was
18.60CHF 1.65/l
until Wed 30 Sept
- −46%Vegan
Volvic Iced tea peach 6x1.5l
CHF6.95was
12.90CHF 0.77/l
until Wed 30 Sept
Wine, beer & more50
- −50%
Trivento Golden Reserve Cabernet Sauvignon
CHF74.70was
149.70CHF 16.60/l
until Wed 30 Sept
- −50%
Heineken Original beer 24x500ml
CHF27.60was
55.20CHF 2.30/l
until Wed 30 Sept
- −50%Vegan
Mandorla Chardonnay/Fiano Puglia IGT
CHF33.00was
66.00CHF 7.33/l
until Wed 30 Sept
- −50%Vegan
Epicuro 30th Anniversary Puglia IGP Wine
CHF47.40was
94.80CHF 10.53/l
until Wed 30 Sept
- −50%
Vigne Vecchie Leggenda Primitivo di Manduria DOP
CHF97.50was
195.00CHF 21.67/l
until Wed 30 Sept
Ready meals & frozen8
- −34%
Dr. Oetker Ristorante Tuna Pizza 2x355g
CHF7.90was
11.90CHF 11.13/kg
until Wed 30 Sept
- −32%
Pizza Diavola Casa di Mama Dr. Oetker
CHF8.90was
13.10CHF 10.99/kg
until Wed 30 Sept
- −32%
Dr. Oetker Casa di Mama Speciale pizza 2x415g
CHF8.90was
13.10CHF 10.72/kg
until Wed 30 Sept
- −31%
Lasagne Verdi Bolognese Findus
CHF10.50was
15.20CHF 8.75/kg
until Wed 30 Sept
- −27%
Mmmh Crispy Chicken Bites
CHF6.95was
9.50CHF 17.38/kg
until Wed 30 Sept
Care & health56
- −58%
L’Oréal Age Perfect Pro-Calcium Firming Night Care
CHF9.95was
23.50CHF 19.90/100 ml
until Wed 30 Sept
- −51%
Palmolive Naturals Coconut & Milk Shower Cream 3x250ml
CHF4.95was
10.20CHF 6.60/l
until Wed 30 Sept
- −51%
Palmolive Naturals Milk & Honey Shower Cream 3x250ml
CHF4.95was
10.20CHF 6.60/l
until Wed 30 Sept
- −51%
Palmolive Naturals Olive & Milk Shower Cream 3x250ml
CHF4.95was
10.20CHF 6.60/l
until Wed 30 Sept
- −50%
Garnier Skin Active Hautklar Anti-Spot Wash Gel
CHF3.95was
7.95until Wed 30 Sept
Household13
- −52%
Energizer Max Batteries
CHF12.95was
26.85CHF 1.08/pc
until Wed 30 Sept
- −52%
Energizer Max Batteries AA/LR6 12
CHF12.95was
26.85CHF 1.08/pc
until Wed 30 Sept
- −50%
Dash Alpine Fresh Color Detergent
CHF15.95was
31.90CHF 3.54/l
until Wed 30 Sept
- −50%
Dash Alpine Fresh Universal Detergent
CHF15.95was
31.90CHF 3.54/l
until Wed 30 Sept
- −45%
Hakle Toilet Paper Chamomile
CHF15.95was
29.20CHF 0.66/pc
until Wed 30 Sept
Pets7
- −30%
Purina Friskies B-Steaks Dog Treats
CHF2.65was
3.80CHF 17.67/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Purina Friskies Picnic Variety Dog Treats
CHF1.75was
2.50CHF 17.50/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Purina Friskies Deli Bon Dog Treats
CHF2.45was
3.50CHF 18.85/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Purina Friskies Dog Food in Jelly
CHF5.25was
7.50CHF 5.15/kg
until Wed 30 Sept
- −30%
Purina Friskies Dog Food in Gravy
CHF5.25was
7.50CHF 5.15/kg
until Wed 30 Sept
Non-food1
- Deal
Royal Orchid
CHF9.95
until Wed 30 Sept
Compare prices by product
These products are on offer at Denner right now. The product pages compare them with the offers of the other chains.
About this page
The current list contains 259 deals at Denner for the canton of Ticino. Most run from Thursday 24 Sept to Wednesday 30 Sept. The average direct discount is 34%, the highest 58%, counting only deals with a reference price. This page shows only current promotional offers, not regular shelf prices. Download the Rappn app to compare offers from the seven covered Swiss chains.
Promotional assortments differ by canton. Pick your own canton in the Rappn app (all 26, free).
- Independent
- Free
- 7 supermarkets
Compare Denner with other supermarkets
Other Swiss chains and their current weekly deals.
Ready to save on groceries?
Install Rappn and compare for yourself this week. No account required.Scan the code, install Rappn and compare current offers. No account needed.
Built in Switzerland, for Switzerland
FAQs about Denner
Which Denner deals are on this week?
As of 28 Sept 2026: 259 Denner deals this week for the canton of Ticino, most valid from Thu 24 Sept to Wed 30 Sept. For example: L’Oréal Age Perfect Pro-Calcium Strengthening Day Care at CHF 9.95, was 23.95; Sun Classic Lemon Dishwasher Tablets at CHF 29.95, was 69.65; Zolla Salice Salentino DOP at CHF 39.95, was 81.00. The next deals are expected from Thu 1 Oct.
When do new Denner offers come out?
Since 5 February 2026, Denner promotions start on Thursday and remain valid until Wednesday of the following week, in parallel with the Migros switch. The previous Tuesday start is no longer in use. Rappn updates the offers daily as Denner publishes them.
How long are Denner weekly offers valid?
Standard weekly promotions run for seven days, Thursday through Wednesday. The famous Denner Wochenend-Knaller now lasts four days (Thursday to Sunday) since February 2026, instead of just two as previously, with particularly steep discounts on selected products.
Are Denner offers the same online and in-store?
Yes. Weekly promotions apply at the same price across Denner’s stores, Denner Express, and the online shop. Offers that are valid online only carry their own label in Rappn.
Where can I find the Denner flyer?
Denner’s weekly flyer is officially called the "Denner Woche". Since February 2026 the printed edition is distributed on Wednesday, and the digital version is on denner.ch. The weekly deals run Thursday to Wednesday (source: Denner press release, February 2026).
Where can I see next week’s Denner deals?
The printed "Denner Woche" arrives on Wednesday inside the Migros-Magazin, and the new prices start on Thursday. Online the following week can appear earlier, but Denner names no fixed preview day.
Does Denner have a loyalty card?
No, Denner has no classic loyalty card and no points programme. It belongs to the Migros Group but does not take part in Cumulus; promotional prices apply directly at the till. In Rappn you see the Denner deals with price, discount and validity, no card needed.
Is Rappn independent from Denner?
Yes. Rappn has no commercial agreements with Denner, Migros, Coop, Aldi, Lidl, Aligro, or Otto’s. We earn nothing on the offers we display, and the app remains 100% free.
Denner guides
- Denner deals next week: how to preview the Folgewoche
- The Denner flyer this week: search it instead of flipping pages
- Denner loyalty card: there is none, here is how you still save
- Denner Switzerland Review 2026: Prices, Quality and When It’s Actually Worth It
- Denner vs Migros: Is the Discounter Actually Cheaper?
- Denner vs Aldi Switzerland: The Honest 2026 Comparison
Why Rappn?
Rappn is an independent grocery price comparison app in Switzerland, with no commercial agreements with any retailer. Our comparisons are truly independent.
- 100% free: no subscription, no hidden costs
- Neutral: no commercial agreements with Migros, Coop, Aldi, Lidl, Denner, Aligro, or Otto’s
- Updated daily, as soon as the chains publish their deals
- The chains’ deals in one place: search, filter, compare, no account needed












































































