Migros deals this week · Wk 39 2026
2'046 Migros deals this week for the canton of Ticino. The promotion week runs from Thu 24 Sept to Wed 30 Sept; about half of the deals run until Wed 7 Oct. The next deals are expected from Thu 1 Oct. Source: deals published by Migros, retrieved on 29 Sept 2026.
By product, compared across all chains: mineral water, beer, coffee, meat, diapers
Promotions only, not regular shelf prices.
- Deals
- 2'046
- Avg direct discount
- 34%
- Max direct discount
- 70%
Promotion week
Thu 24 Sept to Wed 30 Sept
About half of the deals run until Wed 7 Oct.
New deals expected from Thu 1 Oct
Migros: new deals every Thursday, valid until Wednesday. Weekend deals Thursday to Sunday.
All Migros deals · Wk 39 2026
Prices for the canton of Ticino, retrieved on 29 Sept 2026.
100 deals
- 2+ items −25%
Hazelnut
CHF3.71was
4.95CHF 7.42/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Hazelnut coffee balls
CHF3.71was
4.95until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Illy Espresso Classico, 9 coffee balls
CHF3.71was
4.95CHF 6.75/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Illy Espresso Intenso, 9 coffee balls
CHF3.71was
4.95CHF 6.75/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Lungo Illy coffee balls
CHF3.71was
4.95CHF 7.00/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Cinnamon coffee capsules, 10 pieces
CHF3.71was
4.95CHF 7.42/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Caramel
CHF3.71was
4.95CHF 7.42/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp You Are Wonderful pomegranate and cocoa care shower 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Almond Blossom Shower Balm 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp 2in1 shower gel blood orange and black pepper 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Goodbye Stress Shower Gel 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp 3in1 caring shower gel Dynamisch tonka & chia 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Fresh & Sensitive 3-in-1 shower gel 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp "Ich Einzigartig" nourishing shower gel, sandalwood and cardamom 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Caring shower gel 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Powerful 2-in-1 shower gel 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Lieblingsmensch caring shower foam, vanilla and fig 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Mild shower balm 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Passion fruit and grapefruit care shower gel 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Litsea and lemon care shower gel 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Lavender care shower gel 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Be Free, Wild and Happy care shower 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp So schön, dass es dich gibt care shower foam, cornflower and mallow 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Summer Flirt shower gel 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Sonne im Herzen caring shower foam orange, bergamot and safflower oil 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Good start shower shampoo lemongrass and guarana 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Wild 3-in-1 shower shampoo, sandalwood and green tea 200ml
CHF3.71was
4.95CHF 18.55/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Regular condoms
CHF3.71was
4.95CHF 0.37/pc
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
La Semeuse Espresso 9 Balls
CHF3.71was
4.95CHF 6.87/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
La Semeuse Lungo 9 Balls
CHF3.71was
4.95CHF 6.87/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Vanilla
CHF3.71was
4.95CHF 7.42/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Derma Protect SOS Intensive Balm 10% urea 75ml
CHF5.21was
6.95CHF 6.95/100 ml
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Espresso Forte, 18 balls
CHF5.96was
7.95CHF 55.19/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Lungo Forte, 18 balls
CHF5.96was
7.95CHF 58.43/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Illy Espresso Intenso coffee balls
CHF6.71was
8.95CHF 61.00/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Almond Blossom Body Oil 100ml
CHF6.71was
8.95CHF 67.10/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Migros Espresso coffee balls 136g
CHF6.71was
8.95CHF 49.34/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Migros Lungo CoffeeB, 24 balls 136g
CHF6.71was
8.95CHF 49.34/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Bioglide gel
CHF7.46was
9.95CHF 14.92/100 ml
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Aloe vera body lotion 200ml
CHF7.46was
9.95CHF 37.30/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Beauty Secret Nourishing Body Lotion 200ml
CHF7.46was
9.95CHF 37.30/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Embrace Life smoothing body lotion, rose petals 200ml
CHF7.46was
9.95CHF 37.30/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Embrace Life smoothing body oil Rose petals, for demanding skin 100ml
CHF7.46was
9.95CHF 74.60/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Winter Care body lotion 175ml
CHF7.46was
9.95CHF 42.63/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Nourishing body oil 100ml
CHF7.46was
9.95CHF 74.60/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Lavender relaxing body lotion 200ml
CHF7.46was
9.95CHF 37.30/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Soft Skin body lotion 200ml
CHF7.46was
9.95CHF 37.30/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Soft Skin Sensitive Body Milk 200ml
CHF7.46was
9.95CHF 37.30/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Special care body milk 10% urea 200ml
CHF7.46was
9.95CHF 37.30/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Large condoms
CHF7.46was
9.95CHF 0.75/pc
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Sensitive condoms
CHF7.46was
9.95CHF 0.75/pc
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Natural Touch lubricant
CHF7.46was
9.95CHF 74.60/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Ultra-thin condoms
CHF7.46was
9.95CHF 0.75/pc
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Cream-oil body scrub 200g
CHF8.21was
10.95CHF 41.05/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp You & Me massage oil 100ml
CHF8.21was
10.95CHF 82.10/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Back and neck massage oil 100ml
CHF8.21was
10.95CHF 82.10/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Gentle Touch Massage Oil 100ml
CHF8.21was
10.95CHF 82.10/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Active sport massage oil 100ml
CHF8.21was
10.95CHF 82.10/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Easy Glide Condoms
CHF8.96was
11.95CHF 1.00/pc
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Blauband Condoms
CHF9.71was
12.95CHF 0.81/pc
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Large Condoms
CHF9.71was
12.95CHF 1.08/pc
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Pure Glide Personal Lubricant
CHF9.71was
12.95CHF 97.10/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Sensitive lubricant gel
CHF10.46was
13.95CHF 104.60/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Espresso
CHF11.21was
14.95CHF 59.95/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Espresso Forte, 36 capsules
CHF11.21was
14.95CHF 59.95/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Lungo
CHF11.21was
14.95CHF 59.00/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Lungo Forte, 36 capsules
CHF11.21was
14.95CHF 56.62/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Ristretto 36 capsules
CHF11.21was
14.95CHF 59.00/kg
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Silk Sensation lubricant
CHF11.21was
14.95CHF 112.10/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Rainbow Love Condoms
CHF13.46was
17.95CHF 0.90/pc
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Secret Lover mini vibrator
CHF22.46was
29.95until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Strawberry
CHF2.70was
3.60CHF 3.60/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Organic
Organic Lungo coffee balls, 9 pieces
CHF3.15was
4.20CHF 6.18/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Espresso Forte coffee balls, 9 pieces
CHF3.15was
4.20CHF 6.18/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Espresso coffee balls, 9 pieces
CHF3.15was
4.20CHF 6.18/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Decaffeinato coffee balls, 9 pieces
CHF3.15was
4.20CHF 6.18/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Lungo Forte coffee balls, 9 pieces
CHF3.15was
4.20CHF 6.18/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Vegan
Ristretto coffee balls, 9 pieces
CHF3.15was
4.20CHF 6.18/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%Organic
Organic Lungo, 9 balls
CHF3.30was
4.40CHF 6.47/100 g
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Natural Glide water-based lubricant gel
CHF4.35was
5.80CHF 58.00/l
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Milk & Honey shower cream, refill
CHF4.80was
6.40CHF 4.80/l
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Sensitive Care shower foam, refill
CHF4.80was
6.40CHF 4.80/l
until Wed 30 Sept
- 2+ items −25%
Kneipp Shower happiness set
CHF5.10was
6.80CHF 1.70/pc
until Wed 30 Sept
- −25%
Elmex Junior soft toothbrush, 6-12 years
CHF5.55was
7.40CHF 2.77/pc
until Wed 30 Sept
- −25%
Face & Hands wet wipes
CHF5.85was
7.80CHF 0.06/pc
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Nivea Black & White Invisible Spray Deodorant 2x150ml
CHF6.30was
8.40CHF 21.00/l
until Wed 30 Sept
- −25% BundleVegan
Nivea Fresh Pure deodorant spray 150ml
CHF6.30was
8.40CHF 21.00/l
until Wed 30 Sept
- −25%
Meridol Medium toothbrush 2
CHF6.45was
8.60CHF 3.23/pc
until Wed 30 Sept
- −25%
Meridol Soft toothbrush 2
CHF6.45was
8.60CHF 3.23/pc
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Elmex Children’s cavity-protection toothpaste 2x75ml
CHF7.35was
9.80CHF 49.00/l
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Elmex Junior Toothpaste 2x75ml
CHF7.35was
9.80CHF 49.00/l
until Wed 30 Sept
- −25%
Elmex Sensitive toothbrush
CHF8.40was
11.20until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Meridol Gentle whitening toothpaste 2x75ml
CHF8.40was
11.20CHF 56.00/l
until Wed 30 Sept
- −25%
Meridol Extra-Gentle Toothbrushes
CHF8.55was
11.40CHF 4.28/pc
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Elmex Sensitive mouthwash 2x400ml
CHF9.60was
12.80CHF 12.00/l
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Mouthwash
CHF9.60was
12.80CHF 12.00/l
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
99% water wet wipes
CHF9.75was
13.00CHF 0.03/pc
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Moist wipes with almond oil & calendula
CHF9.75was
13.00CHF 0.03/pc
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Sensitive wet wipes
CHF9.75was
13.00CHF 0.03/pc
until Wed 30 Sept
- −25% Bundle
Meridol Toothpaste 2x75ml
CHF10.80was
14.40CHF 72.00/l
until Wed 30 Sept
About this page
The current list contains 2'046 deals at Migros for the canton of Ticino. The promotion week runs from Thursday 24 Sept to Wednesday 30 Sept; about half of the deals run until Wednesday 7 Oct. The average direct discount is 34%, the highest 70%, counting only deals with a reference price. This page shows only current promotional offers, not regular shelf prices. Download the Rappn app to compare offers from the seven covered Swiss chains.
Promotional assortments differ by canton. Pick your own canton in the Rappn app (all 26, free).
- Independent
- Free
- 7 supermarkets
Compare Migros with other supermarkets
Other Swiss chains and their current weekly deals.
Ready to save on groceries?
Install Rappn and compare for yourself this week. No account required.Scan the code, install Rappn and compare current offers. No account needed.
Built in Switzerland, for Switzerland
FAQs about Migros
Which Migros deals are on this week?
As of 29 Sept 2026: 2'046 Migros deals this week for the canton of Ticino. The promotion week runs from Thu 24 Sept to Wed 30 Sept; about half of the deals run until Wed 7 Oct. For example: Carina black capsule coffee machine at CHF 29.95, was 99.95; Persil Gel Detergent 80 washes at CHF 24.50, was 49.60; Salmon loin fillet skinless at CHF 14.95, was 27.80. The next deals are expected from Thu 1 Oct.
When do new Migros offers come out?
Since 5 February 2026, Migros promotions start on Thursday and remain valid until Wednesday of the following week. The previous Tuesday start is no longer in use. Rappn updates the offers daily as Migros publishes them.
How long are Migros offers valid?
Standard weekly promotions run for seven days, Thursday through Wednesday. On top of that, the "Wochenend-Knaller" weekend deals run from Thursday to Sunday with particularly steep discounts on selected products. The Migros Magazine is now delivered on Wednesday so customers can plan ahead.
Are Migros offers the same online and in-store?
Yes, weekly promotions apply at the same price across both channels. Offers that are valid online only carry their own label in Rappn.
Where can I find the Migros flyer?
There is no single national Migros flyer: Migros is a federation of ten regional cooperatives, and the weekly promotions flyer is published per region. In print it is the "Migros Woche" insert of the Migros-Magazin, digitally a regional page-flip edition on issuu, linked from migros.ch. Since 5 February 2026, new deals start every Thursday.
Where can I see next week’s Migros deals?
The printed preview arrives on Wednesday with the Migros-Magazin and its "Migros Woche" insert. In the Migros app and on migros.ch the new deals usually appear on Thursday, the day the new promotion week starts (source: corporate.migros.ch, January 2026).
Can I store my Cumulus card in Rappn?
Yes. The card wallet in the Rappn app stores your Cumulus card and shows its barcode or QR code at the till. Points and vouchers stay with Cumulus: Rappn does not credit points or redeem vouchers. Whether the till accepts the code from your phone is up to Migros.
Is Rappn independent from Migros?
Yes. Rappn has no commercial agreements with Migros, Coop, Aldi, Lidl, Denner, Aligro, or Otto’s. We earn nothing on the offers we display, the app is and will remain 100% free for our users.
Migros guides
- Migros deals next week in Switzerland: the new Thursday rhythm
- Migros flyer online: where to find it and why it is regional
- Migros Discounts and Cumulus 2026: How to Really Save on Your Shop
- Migros: Products, Prices and the Big Transformation
- Migros vs Coop: Which is Actually Cheaper?
- Denner vs Migros: Is the Discounter Actually Cheaper?
Why Rappn?
Rappn is an independent grocery price comparison app in Switzerland, with no commercial agreements with any retailer. Our comparisons are truly independent.
- 100% free: no subscription, no hidden costs
- Neutral: no commercial agreements with Migros, Coop, Aldi, Lidl, Denner, Aligro, or Otto’s
- Updated daily, as soon as the chains publish their deals
- The chains’ deals in one place: search, filter, compare, no account needed



































































































